PhoneTel. : +421911454169 Mailchiptuningkosice@gmail.com fb logoRLS Chiptuning-Košice logo
Často kladené otázky

1. Čo je to vlastne chiptuning

Chiptuning je spôsob, ako zvýšiť výkon a efektivitu motora pomocou softvérovej úpravy jeho riadiacej jednotky. My doladíme jeho charakteristiku a optimalizujeme spaľovanie. Motor zvykne byť okliešťený na cca 60% jeho potenciálu samotným výrobcom, vzhľadom na to že nieje možne pri výrobe určiť podmienky jeho prevádzky. Pozorným ladením sa tento potenciál zvýši.

2. Nejedná sa o powerbox?

V žiadnom prípade! Profesionálne upravujeme software motora v riadiacej jednotke ECU. Žiadne neprofesionálne vylepšováky ani prídavné komponenty. Tým vieme zaručiť životnosť našej úpravy a žiaden vplyv na životnosť motora.

3. Nezníži sa chiptuningom životnosť motora?

Nezníži, naša úprava robí optimalizáciu parametrov motora čo nevplýva negatívne na jeho životnosť. Priam naopak, pre menšiu potrebu preradzovania a vyššiu efektivitu spaľovania sa životnosť motora zvyšuje.

4. Neprídem kvôli chiptuningu o záruku?

Nie. Úprava sa servisom nekontroluje. Riadiaca jednotka komunikuje rovnako ako pred úpravou.

5. Nezmení mi to emisie?

Keďže zvyšujeme efektívnosť motora, bežným úkazom je zlepšenie emisii. To znamená že naša úprava spĺňa všetky emisné normy.

6. Čo ak sa mi úprava nepáči?

Každý software je zálohovaný. V prípade potreby dokážeme každú úpravu vrátit do pôvodneho stavu.

7. Aké záruky môžem očakávať?

Na riadiacu jednotku ECU a upravený program poskytujeme záruku 24 mesiacov.

8. Môže sa mi znížiť spotreba?

Zníženie spotreby záleží od typu jazdy. Samozrejme ak pridaný výkon budete využívať naplno, žiadnu zmenu nečakajte. No pri úspornej jazde je rozdiel značne citelný a može dosiahnuť aj viac ako 1L/100km